Malý rodinný vinařství LUSK má svoje sídlo v Rakvicách ve velkopavlovickej vinařskej podoblasti. Jeho zakladatel Lubomír Skrýval, kerýmu v Rakvicích nijak jinak neřekne než Lubor Skrývalůj, poprvní okoštoval víno, dyž eště chodil na základní školu. Tak jak to na jižní Moravě bývá, hlavně dědečci a strejčci měli dycky radost, dyž mohli mladým klukom zavdat ve sklepě vína.
Vinařství LUSK je opravdu malé vinařství, svoje vína prodává enom ve sklepě a hlavní odbyt je na Otevřených sklepách (v Rakvicách bývajú každej rok poslední sobotu v dubnu a první sobotu po svátku svatýho Martina (11. listopadu) a v Příklukách v sobotu po svátku Cyrila a Metoděja (5. červenca).
Převážná část vín se lahvuje, jako sudový se prodávajú enom „dotažky“ z lisování. Používajú se bílé Šléglovky“, kerý svojím tvarem připomínajú starý „pistole“, kerý se na jižní Moravě používaly (ty byly ale tmavě zelený).
Takže Vinařství LUSK se snaží spójit původní technologiu výroby vína s nejnovějšíma poznatkama a tým udělat vína, kerý sú hlavně pitelný a ke kerým se lidi rádi vracijú.
 

Vinařství LUSK

sklep č. 9, ul. Dvorní
Zahradní 786, 691 03 Rakvice
Tel.: +420 724 054 779, +420 728 780 636

12 + 10 =