• Rodinné vinařství ŠVARC & BÍLEK

    Rodinné vinařství ŠVARC & BÍLEK

    Rakvice – významná vinařská obec Velkopavlovické podoblasti, kde naše malé, rodinné vinařství Švar & Bílek najdete. Vinařství založili manželé Jarmila a František Švarcovi. V současné době se o chod a další rozvoj vinařství starají společně se zakladateli už i další dvě generace, dcera Hana s manželem Janem Bílkem a vnuci, ing. Jan Bílek a Bc. Daniel Bílek, kteří obor vinohradnictví – vinařství vystudovali resp. studují.

    Filozofií našeho vinařství je vyrábět vysoce kvalitní vína s důrazem na zachování charakteru jednotlivých odrůd. K tomuto přírodnímu daru, který při proměně z plodu na víno našima rukama prochází, se snažíme chovat s patřičnou láskou, trpělivostí a nezbytnou poctivostí, aby se při podávání našich vín mohla ruku v ruce s pokorou potkat i hrdost… přijďte prosím ochutnat.

    Vinice rodinného vinařství Švarc & Bílek se rozprostírají na viničních tratích (Trkmansko, Kozí horky, Krefty) katastru obce Rakvice. Celkově obhospodařujeme cca 4ha vinic, kde pěstujeme tyto odrůdy: Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené, Neuburg, Müller Thurgau, Muškát moravský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Tramín červený, Hibernal, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Pálava, Solaris, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, André, Frankovka, Dornfelder, Blauburger, Caberenet Moravia a Merlot

    Děkujeme za podporu rakvických vinařů.