• Členové Spolku Vinaři z Rakvic

  Členové Spolku Vinaři z Rakvic

  Poznejte naše vinaře zblízka

  Vinařství Foukal

  vinný sklípek Sklep č. 108, ul. Zahradní 832

  Vinařství Foukal obhospodařuje 4,5 ha vlastních vinic v katastru obce Rakvice. Prioritou vinařství je zachování odrůdového charakteru u každého vína. Mezi preferenční odrůdy patří zejména Veltlínské zelené a Frankovka.

  Vinařství Foukal

  Rodinné vinařství Gréger

  vinný sklípek Sklep č. 11, ul. Dvorní 11

  Naše vinařství obhospodařuje 7 ha vinic v rámci nádstavbové integrované produkce v tratích Kozí horky, Trkmansko, Přítlucká hora, U křížku. Při výrobě vína klademe důraz na odrůdovost a čistotu vína, snažíme se aby vína jasně odrážela svůj původ a teroir.

  Rodinné vinařství Gréger

  Vinařství Haman

  vinný sklípek Sklep číslo 8, ul. Vinařská 20

  Vinařství Haman je mladé dynamické vinařství založené v roku 2016 působící v malebné vinařské obci Rakvice, která se nachází ve velkopavlovické podoblasti na jihu Moravy.

  Vinařství Haman

  ZK Malé vinařství

  vinný sklípek Sklep č. 13, ul. Dvorní 917

  Jsme malé vinařství, které hospodaří na 7000 ks keřů. Jen malé množství hroznů dokupujeme k doplnění sortimentu. Nesnažíme se vyrábět vína světová a dlouhověká, ale vína lehká, šťavnatá, freshová pro okamžitý požitek konzumentů našich přátel. Pijte, Morava je jen jedna.

  ZK Malé vinařství

  Vinařství Lukeš

  vinný sklípek Sklep č. 27, ul. Krátká 159    

  Vinařství Lukeš je tradiční rodinné vinařství, které se zabývá výrobou  kvalitních vín menších šarží. Filozofií vinařství je skloubení moderních prvků vinařské technologie s tradičními postupy výroby vína.

  Vinařství Lukeš

  Vinařství Lukeš Pavel

  vinný sklípek Sklep č. 71, ul. Svilá 171

  V mém vinařství se snažím skloubit klasické a moderními metody a vyrábět bílá, červená a rosé vína s důrazem na zachování odrůdového charakteru a v takovém objemu, abych si byl jistý jejich kvalitou.

  Vinařství Lukeš Pavel

  Rodinné vinařství Minařík

  vinný sklípek Sklep č. 63, ul. Luční 295

  Rodinné vinařství Minařík se nachází na jižní Moravě ve vinařské obci Rakvice. Zde také hospodaříme na cca 2,5 ha vlastních vinic, které spadají pod Vekopavlovickou vinařskou oblast. Naše vinařství se zaměřuje na výrobu kvalitních odrůdových vín. Výroba je založena na produkci hroznů z vlastních vinic, u kterých je po celý rok zajištěna maximální péče a ochrana.

  Rodinné vinařství Minařík

  Vinařství Pfeffer s.r.o.

  vinný sklípek Sklep č. 105, ul. Dolní 922

  Vinařství Pfeffer s.r.o. leží v krásném prostředí jižní Moravy, ve vesnici Rakvice v blízkosti Lednice. Jsme mladá vinařská firma, založená v roce 2006. Dlouhodobě obhospodařujeme vinice o výměře přibližně 35 hektarů.

  Vinařství Pfeffer s.r.o.

  Libor Průdek - rodinné vinařství

  vinný sklípek Sklep č. 106, ul. Rybářská

  Rodinné vinařství Libora Průdka navazuje na dlouhou historii, danou rodinnou tradicí v pěstování a výrobě vína. Hospodaříme na 6 hektarech plodných vinic v katastru obce Rakvice.

  Libor Průdek - rodinné vinařství

  Vinařství LUSK

  vinný sklípek Sklep č. 9, ul. Dvorní

  Původní technologia s nejnovějšíma poznatkama. Vinařství LUSK se snaží spójit původní technologiu výroby vína s nejnovějšíma poznatkama a tým udělat vína, kerý sú hlavně pitelný a ke kerým se lidi rádi vracijú.

  Vinařství LUSK

  Dominikovo víno

  vinný sklípek Sklep č. 43, ul. U Luže

  V logu vinařství mám symbol raka. Ten podtrhuje původ mého vína, neboť víno vyrábím výhradně z hroznů, které dozrály na rakvických viničních tratích. Obdělávám hektarovou plochu vinic a ročně produkuji cca 5 tis. lahví.

  Dominikovo víno

  Vinařství Straka

  vinný sklípek Sklep č. 29, ul. U Luže

  Jsme malé vinařství hospodařící na viničních tratích Trkmansko a Kozí horky v obci Rakvice. Můžete u nás ochutnat převážně suchá vína z tradičních odrůd, jako Veltlínské, Sauvignon, Tramín, Svatovavřinecké nebo všechny tři barvy Rulandských (Burgundských) odrůd.

  Vinařství Straka

  Vinařství Mezi Humny

  vinný sklípek Sklep č. 6, ul. Vinařská 389

  Jsme malé mladé Rodinné vinařství sídlící v malebné obci Rakvice, produkující kvalitní zemská a přívlastková vína malých šarží, vyráběné částečně starým způsobem a také moderní technologií. Hrozny jsou z našich vinic a také od stálých dodavatelů.

  Vinařství Mezi Humny

  Rodinné vinařství ŠVARC & BÍLEK

  vinný sklípek Sklep č. 23, ul. Horní 895

  Vinařství Švarc & Bílek obhospodařuje 4 hektary vinic na viničních tratích Kozí horky a Trkmansko v obci Rakvice. Filozofií vinařství je výroba vysoce kvalitních vín z tradičních odrůd s důrazem na zachování jejic odrůdového charakteru.

  Rodinné vinařství ŠVARC & BÍLEK

  Vinařství Švásta & Kadlec

  vinný sklípek Sklep č. 84, ul. Svislá

  Mikro, teda spíše „nano“ vinařství Švásta & Kadlec, produkuje vína s osobitým charakterem v malých šaržích. Hospodaříme na necelých 3 hektarech vinic. Vína zrají v dubových nových sudech, ve starých sudech po dědovi a otci, v nerezu a prostě ve všem co lze.

  Vinařství Švásta & Kadlec

  VINOPA - Ing. Miloš Veselý CSc.

  vinný sklípek Sklep č. 98, ul. Svislá 821

  Vinařství VINOPA® Rakvice - Ing. Miloš Veselý CSc. bylo založeno 1992. Nabízíme odrůdy Chardonnay, Tramín, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlín.zelené, Rulandské bílé, Hibernal, Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké aj.

  VINOPA - Ing. Miloš Veselý CSc.

  Děkujeme za podporu rakvických vinařů.