• VINOPA - Ing. Miloš Veselý CSc.

  VINOPA - Ing. Miloš Veselý CSc.

  Naše rodinná firma sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci naší největší vinařské oblasti s názvem Velkopavlovická. Obec leží v tom nejjižnějším koutě jižní Moravy asi 40 km jihovýchodně od Brna, v těsném sousedství Lednicko-valtického areálu.

  Její viniční tratě mají jihozápadní a jižní svahy omývané na podzim teplými větry, urychlujícími zrání hroznů na keřích dobře živených na hlinitých půdách. Vhodné klimatické podmínky, ale i půdní složení umožňují docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů, jako základu pro výrobu kvalitního vína.

  Bohatá tradice vinařství v obci sahá daleko do historie. Vinařství rodiny Veselých VINOPA® Rakvice – Ing. Miloš Veselý CSc. bylo založeno v roce 1992. V současné době se zabýváme zpracováním hroznů z moravských vinohradů, výrobou a prodejem vín. Naše vinařství nabízí odrůdy Chardonnay, Tramín červený, Rulandské bílé, Hibernal, Müller Thurgau, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Rulandské modré, Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké.

  Na kvalitu výroby našich vín, jak bílých tak červených, je kladen velký důraz. Bílá vína vyrábíme moderní technologií řízeného kvašení, které probíhá při teplotě 15–19°C, z důvodu udržení vysokého aroma kvasícího vína. Zatímco u bílých vín se hrozny lisují a kvasí se až následně získaný mošt, v případě červených vín se ponechává kvasit takzvaný rmut, složený z dužiny a slupek, který se teprve následně lisuje. Pečlivá a zodpovědná práce dává vzniknout zajímavému sortimentu vín...

  Děkujeme za podporu rakvických vinařů.