• Vinařství Haman

  Vinařství Haman

  Vinařství Haman je mladé dynamické vinařství založené v roku 2016 působící v malebné vinařské obci Rakvice, která se nachází ve velkopavlovické podoblasti na jihu Moravy. Historie vinařství: Vlastní vinařství jsem založil v dubnu roku 2016, kdy mě bylo 19 let. K založení mě vedla především záliba této práce, kdy jsem již jako malý kluk chodíval s rodiči pomáhat do vinohradů, to jsme měli 18 arů (cca 900 hlav).

  Častějšími návštěvami ve vinohradech se má záliba začala měnit v povinnost, protože rodiče měli jiné starosti a práce zůstávala na mně. Ve svých 15-ti letech jsem přebral veškeré starosti o vinohrady a z povinností se rázem stal koníček. Láska k vinohradu se víc a víc rozvíjela a já dostal nápad, proč si nezkusit vyrobit vlastní víno. Tento nápad jsem si stanovil jako cíl a v 15-ti letech jsem první víno vyrobil.

  Aktuálně Vinařství obhospodařuje cca 1,9ha vinic (cca 9500 keřů) na viničních tratích Kozí Horky. Zabýváme se výrobou lahvového vína pouze z moravských surovin. Produkce se průběžně zvětšuje, ale snažíme se, aby 75% produkce byla z našich vinic, proto vysazujeme a přibíráme nové vinice a odkupujeme hrozny od dodavatelů, kteří kladou důraz na kvalitu hroznů a jsou z Rakvic a blízkého okolí.

  Co vkládáme do našich vín? Veškerou dřinu, spoustu času a hlavně lásku a radost, bez které by to nešlo. Nejsme žádné obrovské vinařství, ale zaleží nám na kvalitě a zážitků z našich vín. Zabýváme se odrůdami, které patří do naší podoblasti a byli tu v historii. Z bílých odrůd pěstujeme Veltlínské Zelené, Tramín Červený, Ryzlink Vlašský, Ryzlink Rýnský, Pálava, Rulandské Šedé. Z červených odrůd Zweigeltrebe, Frankovka,, v budoucnu se můžete těšit na Rulandské Bíle, Rulandské Šedé, Pálavu, Sauvignon Blanc.

  Přeji příjemné prožití našich vín, David Haman

  Děkujeme za podporu rakvických vinařů.