• Vinařství Lukeš Pavel

  Vinařství Lukeš Pavel

  Jmenuji se Pavel Lukeš a toto vinařství, které navazuje na dlouholetou tradici rodinného vinaření jsem založil v roce 2016.Od dětství jsem byl obklopen vinohrady, rád i nerad jsem se od otce postupně učil všechny práce a také vyrobil sám své první víno. Z výpomoci ve vinicích a ve sklepě se stal postupem času koníček pro vlastní potěšení a potěšení přátel. 

  Pro zvýšený zájem o víno, úspěchy z vinařských výstav a stále větší nadšení z odvedené práce se vinařství pro mne stalo druhým zaměstnáním.

  Snažím se vyrábět vína s důrazem na zachování odrůdového charakteru a v takovém objemu,abych si byl jistý jejich kvalitou.

  Výroba je založena na produkci hroznů z vlastních vinic na ploše 2 hektarů. O vinohrady se starám s maximální péčí vlastními silami mé rodiny a možnou technikou.

  V mé produkci vín najdete bílé odrůdy jako Müller-Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený, Pálavu, Rulandské šedé, Sylvánské zelené, Hibernal a k ktreých vyrábíme také frizzante. Z modrých odrůd můžu nabídnout Cabernet Moravia, Modrý Portugal, Frankovku a Dornfelder. Z modrých odrůd vyrábíme také svěží lehká vína rosé.

  Děkujeme za podporu rakvických vinařů.